30/06/2024

KAHIKO X GAL EMILY

שיחה בין תלמה קורצמן וגל אמילי על שיתוף הפעולה THE SLOW CLUB

בכל קיץ, אנחנו מייצרות כמות קטנה של טישרטים עם הדפס ייחודי. השנה יותר מתמיד, היה חשוב לנו להתחבר אל המקום בו אנו חיות ואל תפיסת עולמנו. אנחנו שואפות לתרגל יותר האטה בחיינו, האטה מתוך חיבור וסנכרון לעצמנו ולטבע. להפנים את ההבנה שהשפע נמצא כאן ועכשיו ברגעים הקטנים, בהתבוננות, בנוכחות ובעשייה הפשוטה. מתוך המקום הזה, בחרנו בגל אמילי, יוצרת מקומית הפועלת בעולמות העיצוב והקיימות. יחד יצרנו כאן בישראל, טישרטים בגזרה כיפית יוניסקס עשויות 100% כותנה, הכי נעימות שיש.

תלמה שלנו וגל התיישבו לשיחה על העבודה המשותפת:
תלמה: גל, ספרי לי קצת על עצמך

גל: אני בת 27 מתל אביב. יוצרת ומעצבת, סטודנטית שנה ג׳ לתקשורת חזותית בשנקר מתמחה במיתוג. ניהנת לאצור וליצור חוויות, לתעד, לכתוב. בעיניי אסטתיקה היא חלק בלתי נפרד מהחוויה האנושית שלנו ואיך שאנחנו חווים את העולם. הרבה לא מודעים לזה שעיצוב הוא חלק בלתי נפרד מהיום יום שלנו וברגעים הקטנים כמו באיזה כוס אנחנו שותים קפה/תה. במובן מסוים עיצוב הוא גם סוג של יזמות, מהרגע שנולד רעיון ועד שיוצרים לו נוכחות חזותית ופיזית בעולם עם חוויה ממשית – זה סוג של קסם, אבל למעשה זה המקצוע שלי וזה לא מפסיק לרגש אותי. תשוקה זה משהו שמאוד מוביל ומניע אותי בחיים, בעשייה וביצירה שלי.

גל: עבורך העיצוב הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה. בתור בעלת עסק לאופנה איך את מוצאת איזון בין העבודה שאת כל כך אוהבת ומסורה אליה לבין המשפחה, הילדים וזמן הפרטי שלך

תלמה: זה האתגר הכי גדול שלי 🙂 אני מאוד מסודרת ומאורגנת בטבעיות שלי ככה שלמזלי זה יתרון כשיש ריבוי משימות ואתגרים. יחד עם זאת המעבר מלהחזיק את הכל קרוב קרוב ללשחרר ולהרפות זה אתגר משמעותי נוסף. החיים כמו גם קהיקו הם מאוד דינאמיים ואני בלמידה מתמשכת בניהול הזמן שלי ותיעדוף המשימות. לצד כל זה הרצון להאט את הקצב מהדהד גם כן, ואני מרגישה שעם ניהול נכון של הזמן שלי אני מצליחה ועוד אצליח יותר בהמשך הדרך, אני עדיין בלמידה.

תלמה: ספרי לי איך היה עבורך תהליך העבודה יחד על הפרויקט?

גל: אני זוכרת את הרגע שבו התיישבנו למאצ׳ה בבית קפה ליד החנות בבזל והחיבור היה מיידי, כל כך טבעי ונעים. הבנו שאנחנו משדרות על אותו גל והתחלנו להכיר ולהבין שיש לנו המון במשותף, כולל הרצון בחיים איטיים יותר וערכים נוספים שאנחנו חולקות כמו האהבה לטבע. התהליך עצמו דיי זרם, נהניתי מאוד מהמחקר מהחשיבה מה הם האלמנטים הנכונים להכניס לאיורים שיבטאו אותי ואת קהיקו בצורה הכי אותנטית לשתינו.
לימדת אותי המון על עולם האופנה, ועל תהליכי עבודה בחברה שזה חדש עבורי כי אני רגילה לעשות תהליכים יצירתיים לבד. אני מרגישה שהתהליך היה שותפות מוחלטת בה כל אחת הפרתה את השניה, ואני לוקחת איתי המון מהעבודה שלנו יחד. אני בעיקר בהוקרת תודה גדולה
על ההזדמנות, זאת פעם ראשונה שאת מאפשרת למישהו חיצוני להיכנס ליצירה של המותג ואני מרגישה ברת מזל.

תלמה: הסלוגן שלנו לקפסולת הטישרטים THE SLOW CLUB – איך הוא מתחבר עבורך לעולם בו את חיה ופועלת? 

גל: בחברה שאנחנו חיים מאיצים אותנו להספיק דברים מסוימים, להרוויח הרבה, בעיקר לפעול על אוטומט ולא לחשוב יותר מידי. בחיים הפרטיים אני שמה דגש על לשאול את עצמי שאלות כמו: מה מטיב איתי? איך אני מרגישה? להשקיע זמן להתחבר לגוף דרך תנועה, לנפש דרך כתיבה, בעיקר ליצור זמן שבו אני יכולה פשוט להיות. זה מה שעוזר לי לחיות בצורה שנכונה עבורי – וזה מה שחשוב בעייני. כל אחד כל כך שונה, לא יכול להיות שאותו מסלול מתאים לכולנו ורק אם נאט ונקשיב נוכל לשמוע מה הלב מבקש מאתנו.

גל: איך הסלוגן מתחבר עבורך לעולם האופנה, שהוא עולם מהיר ואינטנסיבי?

תלמה: באופן טבעי זו האג׳נדה שמלווה את קהיקו מהיום הראשון, הרצון לייצר לאט עם הבדים הכי איכותיים וטבעיים. לא להתפשר על איכות התפירה והדיטיילים, וזה בא לידי ביטוי בלוחות זמנים של ייצור ארוכים יותר ובעלויות גבוהות.
קשה להתחרות באופנה המהירה, הטרנדית, המתחלפת עם המחיר הנגיש (במיוחד לצד יוקר המחיה).
אני מרגישה שעדיין יש צורך להסביר למה כדאי לשלם קצת יותר על מוצר שנשמר נהדר אחרי כביסות ושנעשה ע״י בני אדם שקיבלו שכר אתי והוגן על עבודתם.
באופן אישי אני מאלה שקונות מעט ואיכותי. לא קונה בכלל ברשתות מהירות וגדולות, ובפעמים המעטות והרחוקות שקונה זה בדר״כ נשאר עם הטיקט בארון ועובר לתרומה.

תלמה: אני יודעת שנושא הקיימות ושמירת איכות הסביבה הם נושאים שחשובים לך, תני לי 3 טיפים שעוזרים לך לשמור על הסביבה ביום יום

  1. להעדיף איכות על פני כמות. לפעמים אנחנו חושבות שאם אנחנו קונות בזול אז אנחנו חוסכות אבל בסופו של דבר מישהו משלם על זה: הסביבה, אנשים בתנאי העסקה ירודים ואפילו אנחנו כשתוך מספר שימושים הפריט נהיה בלוי.
    יש מושג – CPW Cost Per Wear שאומר שככל שפריט איכותי יותר, גם אם ההשקעה הראשונית גבוהה, לאורך זמן הוא מוכיח את עצמו הכי משתלם. לכן אני משתדלת לרכוש ממותגים קטנים. מעצבים שיוצרים פריטים שאני אוהבת ויודעת שהם איכותיים וישמשו אותי לאורך זמן. 
  2. הטיפ הכי פשוט וישים בעיניי הוא גם הכי אפקטיבי: לצרוך פחות. כמות הבגדים/אוכל או כל דבר אחר שאנחנו צורכים ומוצאת את עצמה בזבל היא אדירה. הדבר הכי ידידותי לסביבה וגם לכיס שלנו הוא פשוט לצרוך פחות. 
  3. תזונה מבוססת מן הצומח – תעשיות המזון מן החי ידועות כמזהמות ביותר. צעד משמעותי שעשיתי באורח חיים היה לבחור להפסיק לתמוך באותן תעשיות, זה מרגיש לי נכון גם מוסרית וגם לבריאות שלי ותרם משמעותית לחיבור שלי לגוף. מאז שעשיתי את השינוי לפני כמה שנים אני שמה יותר דגש על השפע מן הצומח. אני מאוד אוהבת לבשל ולא מרגישה שאני מתפשרת בכלל. 

גל: מקום בעולם שהיית בו וסיפק לך השראה לחיים

תלמה: הוואי. טיילתי שם פעם ראשונה בירח הדבש שלי והייתה לי חוויה עוצמתית מאוד. התרבות האותנטית לצד המודרנית, הטבע הבלתי נשכח, האסטתיקה והחיים לצד הים הם אלו שמשכו אותי כ״כ. 

גל: ומקום שעדיין לא היית בו?

תלמה: פיג׳י. חלום שלי!!! שמקווה להגשים בשנים הקרובות.

תלמה: ומה היעד החלומי שלך גל?

גל: יפן. יש צורך להרחיב? חייבת להגיע לשם לראות את על העיצוב ולטעום את כל סוגי המאצ׳ה. 

 

ENJOY OUR PLANET

KAHIKO כאן בשבילך שתרגישי הכי חופשיה ומיוחדת!

כל בגדי הים שלנו עשויים מבד אקולוגי פרימיום ומאופיינים בנוחות של גזרה ללא תפרים.

פלסטיק
לפני מיחזור

גריסת הפלסטיק
לכדוריות

חוט פוליאסטר ארוג
לבד אקולוגי חדש

בגד ים KAHIKO אקולוגי
שנותן ומחזיר אהבה לסביבה

קראי עוד

מדריך המידות שלנו

חלק עליון

חלק תחתון

בגד ים שלם

מכנסיים

שמלה

חולצה

מה מידת החזיה שלך?

A

B

C

D

DD

E

מה מידת התחתון שלך?

34

36

38

40

42

מה מידת המכנסיים שלך?

34-36

36-38

38-40

40-42

מה מידת השמלה שלך?

36-38

38-40

40-42

מה מידת החולצה שלך?

36-38

38-40

40-42

מה מידת החזיה שלך?

A-C

B-D

C-DD

D-DD

DD

מה מידת התחתון שלך?

34-36

36-38

38-40

40-42

42-44

S

Your kahiko size

עדיין מתלבטת? צרי קשר